Szanowni Państwo,

Zbliżają się wakacje. Jak co roku, już po raz trzynasty, Fundacja Praesterno organizuje obóz dla podopiecznych. Do Gołkowic wyjeżdża młodzież z trzech Ośrodków.

Dla naszej młodzieży Obóz jest czymś więcej, niż letnim wypoczynkiem. Jest podsumowaniem całorocznej pracy w Ośrodku oraz nagrodą za wysiłek w pracy nad sobą. Przez lata obrósł w swoistą legendę. Młodzież czeka na ten wyjazd przez cały rok, przygotowuje się do niego.

Dla wielu jest jedyną szansą na wyjazd wakacyjny.

Instytucje publiczne (Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Gmina Miejska Kraków) dostrzegając potrzebę organizowania tego wyjazdu dla naszych podopiecznych, wspierają go ze środków publicznych. Odbywa się to jednak w trybie konkursowym i zwykle do końca nie wiadomo, czy i w jakim zakresie przedsięwzięcie to zostanie dofinansowane (decydują o tym ciągle zmieniające się komisje konkursowe i władze miasta oraz województwa). Nawet, jeśli decydują o dofinansowaniu naszego Obozu, nigdy nie otrzymujemy całości potrzebnych środków.

Całkowity koszt obozu dla 1 uczestnika to 1010,00 zł. Z Małopolskiego Ośrodka Fundacji Praesterno na Obóz chce pojechać ok. 30 osób. Ze środków Województwa Małopolskiego na tegoroczny obóz uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 6760 zł.

Brakuje nam jeszcze około 9 000 zł. 

Bardzo niewielu naszych podopiecznych i ich opiekunów stać na zapłacenie za uczestnictwo w Obozie. Uważamy, że na ten Obóz powinni pojechać wszyscy, którzy swoim całorocznym wysiłkiem zasłużyli na ten wyjazd.

Młodzież, chcąc nas wesprzeć w organizacji Obozu, postanowiła włączyć się w akcję zbierania pieniędzy. Uczestnicy akcji nie zbierają pieniędzy dla siebie indywidualnie. Zbierają pieniądze do wspólnej puli. Są gotowi pracować oraz realizować nawet najbardziej zwariowane umowy sponsorskie.

Jest to nasza druga akcja powszechnego zbierania funduszy. Prosimy o tolerancję dla ewentualnych wpadek i życzliwość dla naszej inicjatywy.

Środki, które chcieliby Państwo wpłacić, wspierając realizację Obozu, prosimy wpłacać na konto Małopolskiego Ośrodka Fundacji Praesterno w Krakowie.  [konto nieaktualne] Opis: darowizna na cele statutowe: Letni Obóz Profilaktyczny. 

Z poważaniem
Zespół Małopolskiego Ośrodka
Fundacji Praesterno