Uczestnicy

Młodzież

Naszą centralną aktywnością jest praca z problemową młodzieżą. Trzonem jest całoroczny program Młodzieżowych Grup Wsparcia i  Indywidualnych Konsultacji Psychologicznych. Staramy się, aby efektem naszej pracy było lepsze funkcjonowanie młodych ludzi w codziennym życiu dzięki pogłębieniu świadomości siebie i relacji z innymi, uczenie się efektywnej komunikacji z ludźmi, wspieranie i pomoc w rozwiązywaniu przeżywanych problemów w domu, szkole, w grupie rówieśniczej i innych. Wedle naszych szacunków dotychczasowo z pomocy psychologicznej skorzystało u nas ponad 3000 młodych ludzi.

Rodzice problemowych nastolatków

Od 2005 roku wspieramy także rodziców nastolatków. Odpowiedzią na ich potrzeby jest autorski program wsparcia dla rodziców „Domowe Partnerstwo”. Uczestnicząc w nim, rodzice uzyskują od nas pomoc by w porę i umiejętni pomagać swoim nastoletnim dzieciom w mądry sposób wejść w dorosłość.

Kadra pedagogiczna

Od początku działalności nasza praca łączy się ze współpracą z większością krakowskich szkół gimnazjalnych (wcześniej podstawowych) i ponadgimnazjalnych.

Szkoły, mając do nas zaufanie, umożliwiają prowadzenie w szkole akcji informacyjnej o naszych zajęciach dla młodzieży i rodziców.  Jesteśmy zapraszani do szkół w celu prowadzenia różnego typu zajęć warsztatowych,  np. warsztaty integracyjne, interwencyjne,  promocja zdrowego stylu życia, profilaktyczne – zapobieganie przemocy, zapobieganie uzależnieniom, HIV/AIDS, doradztwo zawodowe). W latach 2008-2009 prowadziliśmy pilotażowy program „Bezpieczna Szkoła”, który obejmował warsztaty dla klas, szkolenia dla nauczycieli oraz zajęcia dla liderów.

Studenci z trudnościami adaptacyjnymi

Od kilku lat prowadzimy także zajęcia dla studentów.  Rozwijamy program Grup Rozwoju Osobistego, a także prowadzimy warsztaty umiejętności psychologicznych oraz profilaktyki HIV/AIDS. W zajęciach dla studentów wzięło udział około 200 osób.

Aktualności

Wakacje! 🙂

Rozpoczęliśmy wakacje 🙂

Zapraszamy od 1.09.2017.

Zbieramy siły, ponieważ od września będziemy zapraszać na mnóstwo zajęć dla młodzieży, rodziców, a także nauczycieli. Do zobaczenia! 🙂

Prosimy o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku

Od 2016 roku Fundacja Praesterno oraz jej regionalne ośrodki zostały zarejestrowane jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP). Prosimy o wsparcie naszej działalności w postaci przekazania 1% podatku w ramach rozliczenia rocznego PIT.

Prosimy o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku w ramach rozliczenia rocznego PIT

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)

Szczegóły >>>

 

Zapraszamy do udziału w grupie warsztatowej dla rodziców nastolatków „Domowe Partnerstwo”

Zapraszamy rodziców, którzy niepokoją się zachowaniem swojego nastoletniego dziecka i pragną pomóc mu w spokojnym przejściu przez okres dojrzewania oraz poprawić relacje z dzieckiem.

Kolejna edycja programu wsparcia dla rodziców nastolatków „DOMOWE PARTNERSTWO” rozpoczyna się w maju 2017. Zapisy już trwają.

Więcej >>>

 

Polecane strony w Krakowie

 

 

Zapraszamy do bycia na bieżąco i sprawdzania informacji na zaprzyjaźnionych portalach krakowskich:

Magiczny Kraków

Portal Organizacji Pozarządowych

 

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli

W październiku oraz listopadzie 2016 zapraszamy wychowawców, nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na bezpłatne szkolenia realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Szkolenie 1: „Skuteczny Wychowawca (profilaktyka w szkole)”

Szkolenie 2: „Doskonalenie umiejętności dialogu z młodzieżą w obszarze rozwoju psychoseksualnego” prowadzenie – Wiesław Sokoluk

Szczegóły i zapisy tutaj

Logo-Małopolska-V-RGB

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017!

Od 1 września 2016 zapraszamy do udziału w programach Małopolskiego Ośrodka Fundacji Praesterno. W tym roku w naszej ofercie znajduje się wiele propozycji, ponieważ otrzymaliśmy dotacje na wsparcie realizacji działań z:

  • Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii
    logo KBdsPN
  • Urzędu Miasta Krakowa
  • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
    Logo-Małopolska-V-RGB

 

Już wkrótce podamy szczegóły dotyczące zajęć i możliwości zapisu 🙂