Uczestnicy

Młodzież

Naszą centralną aktywnością jest praca z problemową młodzieżą. Trzonem jest całoroczny program Młodzieżowych Grup Wsparcia i  Indywidualnych Konsultacji Psychologicznych. Staramy się, aby efektem naszej pracy było lepsze funkcjonowanie młodych ludzi w codziennym życiu dzięki pogłębieniu świadomości siebie i relacji z innymi, uczenie się efektywnej komunikacji z ludźmi, wspieranie i pomoc w rozwiązywaniu przeżywanych problemów w domu, szkole, w grupie rówieśniczej i innych. Wedle naszych szacunków dotychczasowo z pomocy psychologicznej skorzystało u nas ponad 3000 młodych ludzi.

Rodzice problemowych nastolatków

Od 2005 roku wspieramy także rodziców nastolatków. Odpowiedzią na ich potrzeby jest autorski program wsparcia dla rodziców „Domowe Partnerstwo”. Uczestnicząc w nim, rodzice uzyskują od nas pomoc by w porę i umiejętni pomagać swoim nastoletnim dzieciom w mądry sposób wejść w dorosłość.

Kadra pedagogiczna

Od początku działalności nasza praca łączy się ze współpracą z większością krakowskich szkół gimnazjalnych (wcześniej podstawowych) i ponadgimnazjalnych.

Szkoły, mając do nas zaufanie, umożliwiają prowadzenie w szkole akcji informacyjnej o naszych zajęciach dla młodzieży i rodziców.  Jesteśmy zapraszani do szkół w celu prowadzenia różnego typu zajęć warsztatowych,  np. warsztaty integracyjne, interwencyjne,  promocja zdrowego stylu życia, profilaktyczne – zapobieganie przemocy, zapobieganie uzależnieniom, HIV/AIDS, doradztwo zawodowe). W latach 2008-2009 prowadziliśmy pilotażowy program „Bezpieczna Szkoła”, który obejmował warsztaty dla klas, szkolenia dla nauczycieli oraz zajęcia dla liderów.

Studenci z trudnościami adaptacyjnymi

Od kilku lat prowadzimy także zajęcia dla studentów.  Rozwijamy program Grup Rozwoju Osobistego, a także prowadzimy warsztaty umiejętności psychologicznych oraz profilaktyki HIV/AIDS. W zajęciach dla studentów wzięło udział około 200 osób.

Aktualności

Broszury informacyjne – profilaktyka uzależnień, HIV/AIDS oraz przemocy w rodzinie

Zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez nasz zespół broszurami informacyjnymi dotyczącymi profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, profilaktyki HIV/AIDS oraz profilaktyki przemocy w rodzinie. Broszury zostały opracowane w trzech wersjach – dla nauczycieli, rodziców oraz młodzieży.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Nastolatek o krok przed problemem – profilaktyka HIV-AIDS wśród młodzieży

Nastolatek o krok przed problemem – profilaktyka uzależnień wśród młodzieży

Nastolatek o krok przed problemem – przemoc w rodzinie

Nauczyciel o krok przed problemem – profilaktyka HIV-AIDS wśród młodzieży

Nauczyciel o krok przed problemem – profilaktyka uzależnień wśród młodzieży

Nauczyciel o krok przed problemem – przemoc w rodzinie

Rodzic o krok przed problemem – profilaktyka HIV-AIDS wśród młodzieży

Rodzic o krok przed problemem – profilaktyka uzależnień wśród młodzieży

Rodzic o krok przed problemem – przemoc w rodzinie

Wstrzymanie działalności na okres zagrożenia epidemiologicznego

Szanowni Państwo,

w związku z podwyższonym zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, Małopolski Ośrodek Fundacji Praesterno wstrzymuje działalność od 11.03 do 27.03.2020 roku. Jesteśmy w tym czasie dostępni zdalnie – można się z nami kontaktować drogą telefoniczną lub mailową:
Telefon kontaktowy: 12 418 08 11 lub 535 928 558
E-mail: krakow@praesterno.pl

Będziemy Państwa informować o wszystkich zmianach na stronie Facebookowej:
https://www.facebook.com/malopolski.praesterno/

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia!
Zespół Ośrodka

Wakacje! 🙂

Rozpoczęliśmy wakacje 🙂

Zapraszamy od 1.09.2017.

Zbieramy siły, ponieważ od września będziemy zapraszać na mnóstwo zajęć dla młodzieży, rodziców, a także nauczycieli. Do zobaczenia! 🙂

Prosimy o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku

Od 2016 roku Fundacja Praesterno oraz jej regionalne ośrodki zostały zarejestrowane jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP). Prosimy o wsparcie naszej działalności w postaci przekazania 1% podatku w ramach rozliczenia rocznego PIT.

Prosimy o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku w ramach rozliczenia rocznego PIT

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)

Szczegóły >>>

 

Zapraszamy do udziału w grupie warsztatowej dla rodziców nastolatków „Domowe Partnerstwo”

Zapraszamy rodziców, którzy niepokoją się zachowaniem swojego nastoletniego dziecka i pragną pomóc mu w spokojnym przejściu przez okres dojrzewania oraz poprawić relacje z dzieckiem.

Kolejna edycja programu wsparcia dla rodziców nastolatków „DOMOWE PARTNERSTWO” rozpoczyna się w maju 2017. Zapisy już trwają.

Więcej >>>

 

Polecane strony w Krakowie

 

 

Zapraszamy do bycia na bieżąco i sprawdzania informacji na zaprzyjaźnionych portalach krakowskich:

Magiczny Kraków

Portal Organizacji Pozarządowych

 

Skip to content