O OŚRODKU

[one_half]

O Ośrodku

Małopolski Ośrodek Fundacji Praesterno działa w Krakowie od 1992 roku. Jest jednym z ośmiu ośrodków Fundacji działających na terenie całej Polski.

Ośrodek powstał z myślą o nastolatkach, którzy wchodząc w okres dojrzewania napotykają wiele zmian oraz zadań rozwojowych. Wspieramy w tym, aby jak najwięcej zadań traktowali jako wyzwanie i w pełni je wykorzystali.

Dziś oprócz Młodzieżowych Grup Wsparcia prowadzimy  programy dla rodziców nastolatków,  studentów oraz programy realizowane w szkołach ponadpodstawowych.

Nasz Program został umieszczony w europejskiej bazie programów profilaktycznych EDDRA (Exchange on Drug Demand Reduction Action).*

 

*EDDRA – system informacyjny i narzędzie gromadzenia danych na temat realizowanych w UE programów spełniających standardy dobrej jakości. Aktualnie w systemie jest ponad 400 programów profilaktyki narkomanii, leczenia i ograniczania szkód zdrowotnych oraz programów w ramach systemu penitencjarnego (w tym 6 polskich programów).

[one_half_last]

[/one_half]

Metodyka

Pracujemy metodami psychologicznymi według autorskiego programu. Opieramy się na kluczowych teoriach współczesnej psychologi i neurobiologii oraz doświadczeniu w pracy psychologicznej.

 

Nasz zespół

Nasz zespół składa się z psychologów z gruntownym przygotowaniem do pracy profilaktycznej oraz wspomagających wolontariuszy (studentów).

Skip to content