Nabór do Młodzieżowych Grup Wsparcia rozpoczęty!

Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 14-19 lat, które chcą nad sobą pracować i sprawniej radzić sobie z  życiowymi wyzwaniami. Nie bez powodu czasem czujemy się źli, smutni, przestraszeni, spięci, ale też zadowoleni i z poczuciem satysfakcji. Nasze samopoczucie zależy od tego, jak sobie odpowiadamy na ważne pytania:

– Czy mam wokół siebie ludzi, na których mogę polegać? Przyjaciół, kolegów_żanki? Czy ja jestem wobec nich w porządku?
– Jaki jestem? Za co ludzie mnie lubią, a co może ich denerwować?
– Czy czuję się zadowolony ze swojego życia? Co chcę zmienić? Czy wierzę w to, że zmiana jest możliwa?
–  Czy czuję atrakcyjny_a dla innych?
– Czy wiem, jak zacząć znajomość w fajny sposób? Jak utrzymać znajomości, na których mi zależy? Rozstać w sensowny sposób?
– Czy radzę sobie z nauką? Mam zawodowy pomysł na siebie?
– Czy raczej rezygnuję z postarania się o dobre oceny, bo boję się porażki?

Na Grupach są to sprawy, którymi zajmujemy się na co dzień. Nie ma spraw dziwnych, złych, niewłaściwych. Wszystkie są ludzkie. Często okazuje się, że jeśli człowiek odważy się porozmawiać o swoich wątpliwościach, o tym, co myśli w różnych tematach, dlaczego żyje w określony sposób – okazuje się, że nie jest sam, inni czują podobnie. Ponadto prowadzący (psycholog/pedagog)  odnosi to, co się z Wami dzieje do mechanizmów, które kierują zachowaniem człowieka i pomoże poszukać rozwiązać, aby możliwa była zmiana. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapytać albo zapisać się – zgłoś się od poniedziałku do piątku między 15.00 a 17.00. Wtedy prowadzimy wstępne rozmowy z osobami, które przychodzą po raz pierwszy. Wówczas też wspólnie ustalamy dalszy plan działań. 

Zanim przyjdziesz, obejrzyj filmy powiązane z Ośrodkiem.
Szczegóły znajdziesz tutaj.

Do zobaczenia!